Przemysłowe ogrzewacze, używane w magazynach, halach sportowych i koncertowych, na różnych zakładach produkcyjnych, wyróżniają się wyższą sprawnością energetyczną (do 98%), łatwością konserwacji, wygodą użytkowania i wysoką niezawodnością w porównaniu do większości analogów.

Jakie rodzaje ogrzewaczy można zakupić na naszej stronie?

 1. Gazowy wentylatorowy grzejnik (modele MONZUN-CV, M 20, M 50, M 60 itp.).
  Moc od 15 do 60 kW.
  Wentylatorowy grzejnik wyposażony jest w osiowy (opcjonalnie promieniowy) wentylator, wymiennik ciepła z zamkniętą komorą spalania i atmosferyczną palnikową o wysokiej niezawodności. Przeznaczony do instalacji wewnątrz pomieszczenia w celu recyrkulacji i podgrzewania powietrza.
  Opcjonalnie może być wyposażony w izolowaną obudowę do instalacji na zewnątrz pomieszczenia i komorę mieszania do częściowego dostarczania świeżego powietrza.
 2. Gazowy promieniowy grzejnik podczerwieni (Helios).
  Moc od 10 do 100 kW.
  Składa się z palnika, promieniujących rur i reflektora. Spalający się gaz podgrzewa promieniujące rury (do 500 °C), a reflektor kieruje promienistą strugą w dół, w obszar roboczy.
  Ten rodzaj ogrzewania przypomina działanie promieni słonecznych. Ogrzewane są nie powietrze, a przedmioty znajdujące się pod działaniem promieniowania, dzięki czemu praktycznie całe pomieszczenie staje się ciepłe.
  Taki sposób ogrzewania cechuje się niską bezwładnością, wysoką efektywnością i oszczędnością. Aby uzyskać komfortowe warunki, wystarczy utrzymywać temperaturę powietrza o 2-3 stopnie niższą niż wymagana, ponieważ brakujące stopnie są dodawane za pomocą strumienia promieniowania, co pozwala obniżyć zużycie gazu o 5-10% w sezonie.
  Ponadto, taki rodzaj ogrzewania nie wymaga utrzymania temperatury roboczej przez cały czas. Wystarczy włączyć tryb roboczy na 1 godzinę przed rozpoczęciem zmiany roboczej. Co również pozwala obniżyć koszty ogrzewania o dodatkowe 20-30%.
  Idealne do pomieszczeń o dużej wysokości od 4 do 15 metrów.
 3. Bezwentylatorowa gazowa jednostka grzewcza (MONZUN-KLIM).
  Moc od 15 do 95 kW.
  Ponieważ urządzenie nie posiada części wentylatorowej, przeznaczone jest do współpracy z istniejącymi systemami wentylacji centralnej i instalacji w kanałach wentylacyjnych.
  Również atrakcyjne dla producentów centralnych klimatyzatorów wentylacyjnych do wyposażania w sekcję gazowego ogrzewania.
 4. Wodny nagrzewnica powietrza (MONZUN-TE).
  Wewnątrz nagrzewnicy znajduje się wymiennik ciepła wodny, podłączany do centralnego systemu ciepłowniczego lub kotła. Wbudowany wentylator przepuszcza powietrze przez wymiennik ciepła, co powoduje jego podgrzewanie, a następnie ciepłe powietrze dostaje się do pomieszczenia. Dzięki metalowej obudowie pokrytej proszkową farbą w dowolnym kolorze, te nagrzewnice są bardzo niezawodne i trwałe. Nadają się do przemysłowego ogrzewania zarówno produkcji, jak i magazynów i sklepów.

Przy wyborze przemysłowego grzejnika warto zwrócić uwagę na rodzaj nośnika ciepła (gaz lub gorąca woda), moc, aby była odpowiednia do powierzchni pomieszczenia, efektywność energetyczną i obecność termostatu – umożliwiającego automatyczne utrzymanie zadanej temperatury.

Nasze produkty

Group 900

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *